Nictuku

Forum dla graczy Blood Wars zrzeszonych pod godłem Klanu Nictuku


#1 2008-04-28 21:08:44

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Kościół

Drętwo coś tutaj na forum więc trzeba troszkę rozkręcić klimat.
Więc zacznę od dyskusji na temat Kościoła.

Słowem wstępu nie mylić wiary z kościołem.

Kościół jako instytucja jest bardzo źle postrzegany. Dzięki kościołowi świat jest zacofany o jakieś 50 lat. To on palił ludzi mądrych na stosie w średniowieczu oraz blokował kontrowersyjne nauki. W tamtych czasach nie dopuszczali do wiadomości, że ziemia krąży wokół słońca, a za takie poglądy można było się podsmażyć na stosie.
Oczywiście kościół przeprosił za tamte dzieje. Jednak czy wyciągnął jakieś wnioski? Oczywiście, że tak ale ciągle blokuje rozwój nauki. Chodź by niedawna sprawa zapłodnień invitro. Bóg dał człowiekowi rozum, aby mógł naprawiać jego niedopatrzenia. Czyli idąc rozumieniem kościoła wszelkie wady wrodzone nie powinny być leczone?
Mniejsza z tym kościół jest tępy i powinien być całkowicie ignorowany w sprawach nauki. Nauka nauką wiara wiarą. Przykłady można mnożyć jak choćby badania na zarodkach zwierzęcych, modyfikacje genów(wyszło na dobre i czego się bali?), klonowanie.
Teraz przejdę do codzienności w kościołach. Każdy ksiądz ma przyczepioną plakietkę pedofila na czole. Media przestały uważać ten temat za tabu i teraz się mnożą afery pedofilystyczne z udziałami księży. Oczywiście nie każdy ksiądz musi być pedofilem, ale zasłóżyli sobie latami ciężkiej pracy na ten tytuł.
Teraz sprawa która najbardziej mnie odpycha od kościoła, Radio Maryja i Sługa Szatana Rydzyk. Granicy pomiędzy wiarą, a sektą jest bardzo wąska. Przykład, siostry które zamknęły się w klasztorze, a później okazało się, że powstała tam sekta. Tak samo Radio Maryja jest sektą. Wpływa na słuchaczy, zbiera pieniądze, posiada góru, wszystko co sekcie potrzeba znajduje się tam. Niestety jest to bardzo wpływowa sekta i raczej szybko tej sprawy kościół nie rozwiąże skoro Rydzyk ma poparcie nawet w Watykanie(dlatego jestem także przeciwko beatyfikacji Jana Pawła II). Póki RM niezostanie ogłoszone sektą tak długo ja będę drwił z symboli kościoła jakimi są krzyż, święta BN, pingiwny, pedofilscy księża i inne takie.

Oczywiście żyje według Dekalogu. Stary testament nie został spisany przez kościół tylko nowy więc mam do niego szacunek. Trochę jak Żydy, ale ja jestem 100% Ślązakiem.

Jakie wy macie poglądy w tej kwestii?

Offline

 

#2 2008-04-28 22:10:20

Tutmoziz

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 51
Punktów :   

Re: Kościół

jak dla mnie wiara jest to narzędzie do manipulowania ludzkością (w sumie każda, a przede wszystkim chrześcijańska) zaś kościół w jakiejkolwiek postaci jest ręką która to narzędzie dzierży. ot cała śpiewka.
W Boga jako takiego nie wierzę, w Jezusa? hmmm... Może i był jakiś koles te ponad 2000 lat temu i coś tam głosił, ale nie był to na pewno "syn boży", czy jakakolwiek paranormalna istota. ot koles który wiedział kiedy się pojawić, gdzie się pojawic, i co ze sobą zrobić jak se pojawił. Ponadto wiara chrześcijańska jako taka, nie jest dla mnie wiarą oryginalna, jest to w sumie parafraza wszystkich innych wierzeń jakie miały miejsce w przeszłości (np buddyzm). Ten kolo, Jezus, pewa skądś znał doktryny wiary buddyjskiej, i po prostu przełożył je na dzisiejsze(dla niego) czasy. W ogole jesli mowa o buddyzmie, czy chrześcijaństwie, to najlepsze jest to, ze to są niemalże identyczne religie - kwestia, bóg/budda kocha wszystkich, i Ty kochaj bliźnich na równi z soba. Tylko że tak powiem, oprawa graficzna jest z goła odmienna.
tak czy inaczej, to wsdzystko ściema.
tak jestem ateistą
tak jestem pier***onym antyklerykałem.

Offline

 

#3 2008-04-29 13:33:53

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Re: Kościół

Też kiedyś byłem ateistą, ale się nawróciłem narazie na Dekalog.
"Jeżeli boga niema, a w niego nie wierzysz nic nie tracisz. Jeśli Bóg jest a w niego nie wierzysz to tracisz wieczność."
Ktoś Mądry

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.centrumpbf.pun.pl www.narutofaans.pun.pl www.illuminati.pun.pl www.pokemonxgame.pun.pl www.raczkaforum.pun.pl