Nictuku

Forum dla graczy Blood Wars zrzeszonych pod godłem Klanu Nictuku


#1 2008-05-08 16:13:02

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Rada Wojenna

darkul85: rikuś
co ty na to by zrobić komitet do sprawdzania czy wygra się jakiś obleg
np ktoś chce robić jakiś obleg na kogoś
to ta komisja sprawdzi jakie szanse wygranej
i jak bedziemy na tak to robimy

Ja jestem na tak ale do rady bym nie należał. By się kazało wybrać cel przy okazji wpisywania na listę oblężeń, a rada by decydowała.

Offline

 

#2 2008-05-08 19:09:19

Darkul

Użytkownik

5991751
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 29
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

jestem zdania że to usprawni oblegi i ni będziemy ciągle po dupci dostawać.

Offline

 

#3 2008-05-08 19:15:24

Tutmoziz

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-22
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

jestem jak najbardziej za, jednak nie widziałbym siebie w tej roli. Trzeba by do tego 'zatrudnic' najbardziej doswiadczonych graczy BW zdaje mi się...

Offline

 

#4 2008-05-09 09:33:20

Sebro

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Jeśli mogę wtrącić to u nas właśnie tak to funkcjonuje. Jeśli ktoś chce kogoś oblegać musi podać mi nick celu i rodzaj ataku - zasoby/kwadrat. Wtedy biorę gościa i jego klan na tapetę. Ilość punktów, ilość członków - ilu z nich gra aktywnie itp. Na tej podstawie wydaję zgodę lub proponuję poszukania innego celu. Ostatnio koleś chciał przejąć kwadracik klanowi z 30 punktami - odmówiłem, bo zaprzeczyłbym tym samym idei naszego klanu, czyli honorowej walki. Ja osobiście organizuję naloty na nieco silniejsze klany, bo chcę potestować swoich ludzi, sprawdzić do czego są zdolni, czy potrafią dobrze arkan użyć, skonfigurować broń itp.
Takie sprawdzenie przeciwnika wcale nie jest trudne i nie wymaga wielkiego doświadczenia. Nie trzeba szpiegować każdego z członków. Aktywność, ilość punktów, statystyki walk poszczególnych graczy - to mniej więcej wystarczy.
Trochę się rozpisałem a ja tu przecież tylko gościnnie ;P

A i jeszcze jedno - nie wiem czy znany jest Wam analizator oblężeń. Wklejacie tam link raportu z oblega w odpowiednie okienko i pokazuje się piękny szczegółowy raporcik - kto kogo, ile razy i z jakim skutkiem. Można za pomocą noego porównać dlaczego działo się tak a nie inaczej, czemu więcej uników niż zadanych ciosów i takie tam

Oto linka do analizatora: http://bw.fajne-strony.pl/

Offline

 

#5 2008-05-09 10:10:20

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

No to Darkul podejmiesz się sam tej funkcji?

Offline

 

#6 2008-05-09 10:28:57

Darkul

Użytkownik

5991751
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 29
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

ja to sprawdzam nieco inaczej, bo na intuicję która na 98% mnie NIE zawodzi, dlatego każdy samotny obleg wygralem, a także klanowe.

patrzę po prostu kto ma ile punktów, ile jest ludzi w klanie i sprawdzam kto ile wygral solo ile wygral oblegów potem to sumuje i wychodzi mi czy ktoś dostanie od nas czy nie jak na razie sie na tym systemie nie zawiodłem, więc mi zadnych analizatorów nie potrzeba i chętnie się tego podejme tyle że nie codziennie tylko wtedy kiedy jestem.

Offline

 

#7 2008-05-09 12:52:04

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

No to wkrótce Moda dostaniesz i zajmiesz się listą oblężeń. Ludzie do ciebie będą pisać kogo chcą oblegać.

Offline

 

#8 2008-05-09 15:12:16

Darkul

Użytkownik

5991751
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 29
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

byle bez przesadyzmu

Offline

 

#9 2008-05-10 11:52:30

wader

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 9
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Offline

 

#10 2008-05-12 20:42:52

firesparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 15
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Analizowanie kogo warto oblegać ma jak najbardziej słuszny cel, ale trzeba wziąć pod uwage jeden czynnik, który z każdym dniem istnienia tej necropoli będzie bardziej istotny - NAJEMNICY

W tej chwili na R3 nie ma nawet jednego oblegu w którym nie braliby udziału najemnicy. Im wiecej ludzi zaczyna chodzić na ekspy tym wiecej będzie oblegów że do ostatniej chwili nie będzie wiadomo z kim tak naprawdę bedziemy walczyć.

Dlatego też twierdzę, że przy obronie naszych kwadratów najemnicy to podstawa.

Przykład mój niedawny obleg.


Wierzcie mi przyjdą za darmo i to sama czołówka.

Dlaczego?

Bo jak się chodzi na ekspy rep jest cholernie ważny, gość z topki najwięcej repa zdobedzie w słabszych klanach.

Jak ich ściągnąć ?– bardzo prosto.

Jak tylko ktoś chce nam skubnąć kwadrat, od razu zakładamy kontre chociażby na zasoby i puszczamy kilka klanówek do samej czołówki klanów o czasie oblegów i z kim walczymy.

I teraz ważna rola dowódcy i zastępcy. Niestety dowództwo musi pilotować dołaczanie najemników, a jak ktoś się nie dołaczy od nas z klanu to go usuwać na czas oblężeń. Najlepszy moment na dołaczenie najemników (ale wczesniej trzeba to z nimi uzgodnić) to ostatnia godzina oblężenia.

Przeciwnik nie będzie miał czasu na ściągnięcie swoich najemników.

Jak ktoś mi powie że to nie honorowe to nie będę się kłócił tylko wrócę do rozmowy jak już ten ktoś dojdzie do 40 poziomu i będzie chciał chodzić na ekspy, w przeciągu tygodnia sam się stanie najemnikiem.

Na koniec mała uwaga, a chyba istotna.
tzw. zielonego można przekazywać (zastępcę) jeśli przywódca jest offline a zastępca odchodzi od kompa niech przekaże komuś kto jest online i tak w kółko wtedy zawsze ktoś władny jest online (oczywiście to musi być w miare stała grupka ludzi) – a wtedy i mniejsze kłótnie o zk, bo w razie czego zielony zabierze przetrzymującemu jakiś itemik no i wtedy zawsze jest ktos kto dołaczy ewentualnych najemników

Offline

 

#11 2008-05-12 21:26:39

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Moim zdaniem za dużo kombinowania.
W naszym Klanie zastępca pełni ważną rolę pomocnika szefa.

Co do najemników to już raczej nigdy z ich pomocy nie skorzystam. Jak ktoś będzie chciał się z ich pomocą obronić to na własną rękę załatwia.

Troszkę te najemnikowanie psuje wizerunek gry.

Offline

 

#12 2008-05-13 10:15:07

Darkul

Użytkownik

5991751
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 29
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

troszkę? to pierdoli ta grę z góry na dół bo co to za obleg z kimś kto ma takie same szanse na wygraną co myi weźmie kilku idiotów którzy szukają okazji by dowalić słabszym i się wzbogacić, czyste chamstwo i raj dla h-lvli

Offline

 

#13 2008-05-14 07:56:09

firesparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 15
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Niestety honorowe oblegi skończyły się 19 kwietnia 2007 jak wprowadzono ekspedycje. Przed tym patchem za najemnikow się płaciło pr-ki i tak jak w życiu stać na to było tylko dobre klany lub pomagali sojusznicy, słabsze klany sobie walczyły tak jak mówicie "honorowo". Ekspedycje (jedna z najlepszych rzeczy jakie zostały do tej gry wprowadzone) przewróciły wszystko do góry nogami. Gram jeszcze na r3, tam jestem w TOP 100 i jedyną moją rozrywką jest chodzenie do innych klanów na oblegi, zdobywanie repa, a nastepnie pokonywanie smoków, feniksów itp na ekspedycjach. Tam w tej chwili wszystkie zadania mam wykonane, domek rozbudowany do granic możliwości w 3 strefie i muszę zdobyć jeszcze 100pkt aby awansować do 2 strefy. Więc co mam tam robić?????

Tutaj będzie to samo, coraz więcej ludzi zdobywa 40 poziom i marzą im sie ekspy, zreszta to jest najszybszy sposób zdobywania doświadczenia, z jednej ekspy można dostać od 1000 do 2000 doswiadczenia i pr-ków.

ZGADZAM SIę Z WAMI żE JEST TO LEKKO NIESPRAWIEDLIWE, ALE TAKIE Są REALIA.

Tak jak w życiu i mogę się z każdym założyć w klanie że jak tylko dotrwa w tej grze do 40 poziomu to stanie sie najemnikiem w przeciągu 2 tygodni

Offline

 

#14 2008-05-14 09:19:17

Rik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 166
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Tak jak w życiu i mogę się z każdym założyć w klanie że jak tylko dotrwa w tej grze do 40 poziomu to stanie sie najemnikiem w przeciągu 2 tygodni

O co chcesz się zemną założyć?

Offline

 

#15 2008-05-14 09:32:20

firesparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 15
Punktów :   

Re: Rada Wojenna

Ok. poza założycielem klanu, jest prawie niemożliwe (tu mnie masz).

Aczkolwiek jak zobaczysz że w klanie prawie wszyscy zaczną cię wyprzedzać z punktami, to rozwiążesz klan na tydzień może dwa ( założy go np. tutmoziz) i później znowu będzie roszada co do założyciela.

W twoim przypadku daję ci jakieś 6 tygodni.

Zakład może być o browarka. Moze się kiedyś stykniemy na jakimś zlocie.

Ostatnio edytowany przez firesparrow (2008-05-14 09:32:56)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.arsbellum.pun.pl www.osiedlesosnkowskiego.pun.pl www.yaoi-no-ai.pun.pl www.trollekomiksowe.pun.pl www.enokia.pun.pl